SONICWALL Ücretli Profesyonel Hizmetler

SONICWALL Destek Merkezi kurumlara ücretli olarak katma değerli Profestyonel Hizmetler sağlar. Bu hizmetler Danışmanlık, Denetim, Destek ve Eğitim hizmetleridir.

Profesyonel Hizmetlerin diğer Ücretsiz Hizmetlerimizden en temel farkları şu şekildedir;

  • Hizmetlerdeki çeşitlilik; örnek: Danışmanlık, Denetim (Health Check) ve Resmi Eğitimler
  • Hizmet saatlerinde esneklik; örnek: Hafta İçi geç saatler ve Hafta Sonu
  • Müşteri yerinde hizmet
Sonicwall Danışmanlık Hizmeti

Danışmanlık Hizmeti bir kurumdaki Ağ Güvenliği gereksinimlerin SONICWALL markalı ürünleri baz alarak analizini, tasarımını, kurulumunu ve kuruma özel yapılandırma aktivitelerini içerir. Müşteri ofisine alanında uzman ve sertifikalı bir danışmanımızın tam zamanlı çalışması ile yerine getirilen bir hizmettir.

Sonicwall Denetim Hizmeti

Denetim Hizmeti bir kurumda daha önceden yapılandırılmış olan SONICWALL markalı ürünlerin üretici en iyi pratikleri, kurumsal iş gereksinimleri ve sektörel dinamikler baz alınarak yapılan bir gözden geçirme, değerlendirme ve raporlama hizmetidir. Bu hizmet ayrıca eğer kurumun COBIT, ITIL, PCI-DSS, ISO 27001 v.b. yönetişim çerçeveleri ve standartlarına karşı uyumluluk yükümlülüğünüde denetlemek amacıyla kullanılır.

Sonicwall Destek Hizmeti

Destek Hizmetleri ise bir kurumda var olan SONICWALL markalı ürünlerin çalışması sırasında meydana gelebilecek her türlü olay ve problemlerin çözümünde uzman kadromuzun yer alması sağlayan ve belirli taahhütler içeren bir hizmet tipidir. Destek Hizmetleri kendi içerisinde konfigürasyon ve yapılandırma desteği ile bilgi desteği olmak üzere 2 farklı aktivite içerir.

Sonicwall Eğitim Hizmeti

Eğitim Hizmetleri temel olarak SONICWALL resmi eğitimlerinin ve/veya sertifika sınavlarına hazırlık eğitimlerinin verilmesini kapsar. Sonicwall eğitimleri yetkili eğitim merkezleri (ATP) tarafından verilir. Eğitimlerde orijinal eğitim materyalleri ve Lab çalışmaları yapılarak katılımcıların en yüksek faydayı elde etmesi amaçlanır.