SONICWALL Danışmanlık, Denetim ve Destek hizmetleri yaklaşımları ve içerdiği aktiviteler bazında değerlendirildiğinde birbirinden farklı hizmet tipleridir, öyle ki bu hizmetleri farklı uzmanlarımız aracılığı ile yerine getiririz.

Özetlemek gerekirse;

Danışmanlık Hizmeti bir kurumdaki Ağ Güvenliği gereksinimlerin SONICWALL markalı ürünleri baz alarak analizini, tasarımını, kurulumunu ve kuruma özel yapılandırma aktivitelerini içerir.

Denetim Hizmeti bir kurumda daha önceden yapılandırılmış olan SONICWALL markalı ürünlerin üretici en iyi pratikleri, kurumsal iş gereksinimleri ve sektörel dinamikler baz alınarak yapılan bir gözden geçirme, değerlendirme ve raporlama hizmetidir. Bu hizmet ayrıca eğer kurumun COBIT, ITIL, PCI-DSS, ISO 27001 v.b. yönetişim çerçeveleri ve standartlarına karşı uyumluluk yükümlülüğünüde denetlemek amacıyla kullanılır.

Destek Hizmetleri ise bir kurumda var olan SONICWALL markalı ürünlerin çalışması sırasında meydana gelebilecek her türlü olay ve problemlerin çözümünde uzman kadromuzun yer alması sağlayan ve belirli taahhütler içeren bir hizmet tipidir.